Според пишувањата на АС, Зинедин Зидан ќе направи големи промени во составот за дуелот со Лас Палмас, Французинот ќе им укаже доверба на неколку млади играчи како Асенсио, Ернандез, Себаљос и Љоренте.

По шокантниот пораз од Џирона, Реал Мадрид доживеа дебакл на гостувањето на Вембли во Лигата на шампионите и загуби од Тотенхем.

Според пишувањата на АС, Зинедин Зидан сега ќе направи големи промени во составот, и со млади играчи ќе се обиде да излезе од криза.

Весникот пишува дека шанса против Лас Палмас овој викенд треба да добијат Марко Асенсио, Тео Ернандез, Дани Себаљос и Марко Љоренте.

Одмор ќе добијат Марсело, Касемиро, Тони Крос и Лука Модриќ, а на клупата се резерви би можел да се најде и Начо.

На местото на дефанзивецот шанса во првиот тим би можел да добие младиот Хесус Ваљехо.

Извор: 24Fudbal.com.mk