6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  „Зедов 1 влажно марамче и го поставив во микробрановата печка – Резултатот е неверојатен, како не знаев за ова порано

  Микробрановата печка е еден од најчестите употребувани уреди во речиси секој дом, токму поради нејзината практичност и брзина на приготвување на храната, што ја прави одлично решение за секое време.

  Но, нејзината пречеста употреба доведува до појава на силен мирис и наталожени масни наслаги внатре во самиот уред, а токму ваквата нечистотија повеќето забораваат веднаш да ја отстранат и наслагите може да се таложат со месеци. Токму затоа, потоа чистењето на микробрановата печка е еднакво на невозможна мисија.

  Но, без грижи, денес ви откриваме неверојатно лесен и генијален трик, благодарение на кој чистењето на микробрановата печка ќе ви одземе само неколку минути!

  Брзо и ефикасно чистење на микробрановата печка

  Влажните марамчиња се еден од најкористените производи во нашето секојдневие и се решение за многу мали проблеми.

  Редовно ги употребуваме за дезинфекција на рацете, за бришење на разни предмети, како и за нега на нашите најмали. Сега ви откриваме како со истите да ја исчистите и микробрановата печка.

  Земете пакет бебешки влажни марамчиња и извадете 7-10 парчиња и истите поставете ги во микробрановата печка. Колку повеќе валкан и мрсен е уредот, толку повеќе марамчиња ќе ви бидат потребни.

  Откако ќе ги поставите внатре, затворете ја вратата на уредот и загрејте ги марамчињата на 2 минути, при нормален режим.

  По одредено време, целата влага од марамчињата ќе испари и ќе застане на ѕидовите од уредот.

  Носете ракавици, за да не се изгорите од затоплените марамчиња. Потоа земете нови и лесно избришајте ја целата површина за да ги отстраните преостанатите масни наслаги.

  Не е неопходно да користите дополнителни хемикалии, а на овој начин, вашата микробранова печка за минута време ќе биде блескава и чиста, како нова!

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.