6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Здравко Чолиќ со голем концерт во Скопје

  Најголемата музичка ѕвезда на овие простори, легендарниот Здравко Чолиќ, оваа есен ќе одржи голем концерт во Скопје. Организаторите „Прагма продукција“ најавуваат дека 10 ноември е датумот резервиран за незаборавна дружба со миленикот на сите генерации. Локација е вип-арената „Борис Трајковски“.
  По четири години од последниот концерт во Скопје, публиката во ноември ќе може да ужива во неповторливата ноќ исполнета со безвременските песни и дружење со Чола. Билетите ќе бидат пуштени во продажба на 1 септември и истите може да се набават преку продажната мрежа на www.kupikartizase.com, „Пола Југотон” и „Цвеќарница Розе” – Веро 2.
  Текстот Здравко Чолиќ со голем концерт во Скопје е превземен од МАКФАКС.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.