6 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Излегла на пијачка со пријателите, на ногата и истуриле коктел, а два дена подоцна нозете и биле како крофни

  Излегов на пијачка со моите пријатели, а два дена подоцна имав мистериозен оток со кој се борев три месеци. Изгорениците од застрашувачкиот изглед на...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Зборовите по кои веднаш треба да го напуштиш…

  Секоја жена треба да се почитува самата себе и да биде свесна дека постои тенка граница која не треба да се премине. Дури и кога Ви изгледа безопасен, имајте на ум дека мажите се менуваат со текот на времето и малку по 40-години стануваат љубоморни, поагресивни и подосадни. Затоа сметајте ги овие знаци во секој машки збор некаков притисок кој не смеете да си ги дозволите.

  напушти

  1. Се уште размислувам за поранешната – Првиот нож во срцето, кој ранува длабоко и трајно. Штом сака да се врати таму каде што бил порано, едноставно отвори му ја вратата и дозволи му да си замине. Тој губи, а ти заработуваш достоинство.

  2. Зошто не си како неа? – Штом те споредува со друга жена значи дека само си го губиш времето. Кога ќе те загуби ќе сфати дека никоја следна нема да е како тебе. Биди своја по секоја цена.

  3. Дали си подготвена за тројка? – Прво тоа покажува дека не може да ти биде верен, второ – дека му очите му гледаат други девојки и трето – штом не си му доволна тогаш веднаш замини си од него!

  4. Не ме возбудуваш! – Штом не го возбудуваш тоа значи дека не го привлекуваш физички и тој не сака да има секс со тебе. Вистината боли, но многу повеќе боли да се залажуваме и да чекаш некој да те натера да се чувствуваш како жена. Побарај го оној кој ќе полудува по тебе веднаш штом ќе те види.

  5. Сакаш ли да си ги прошириме хоризонтите?! – Тоа се преведува како “млад сум уште да се обврзувам само со една сакам да пробам и со други”. Ова е најевидентниот знак дека веднаш треба да се спакувате и да заминете од него. Тој не само што ќе Ви биде неверен, за неколку години ќе Ве остави за некоја друга.

  Latest Posts

  ФОТО: Излегла на пијачка со пријателите, на ногата и истуриле коктел, а два дена подоцна нозете и биле како крофни

  Излегов на пијачка со моите пријатели, а два дена подоцна имав мистериозен оток со кој се борев три месеци. Изгорениците од застрашувачкиот изглед на...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  АКТУЕЛНО

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.