6 C
Skopje
сабота, јуни 3, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Зборовите на мајката се најмоќната амајлија – само се молам Бог да ги заштити моите деца – Моќна молитва што штити

  Живееме во тешки и бурни времиња. И секоја мајка сега е најмногу загрижена дали нејзините деца се добро. Во такви моменти често се обраќаме кон Бога со барања за заштита и застапување. Силната молитва на мајката за нејзините деца може да ги спаси од злото. На крајот на краиштата, зборовите на мајката се најмоќниот амајлија.

  Денес ќе ги споделам со вас текстовите на моќните молитви.

  МОЌНАТА МАЈЧИНА МОЛИТВА ЗА ДЕЦА

  Одамна е познато дека моќта на мајчината молитва може да направи чуда. Тоа е затоа што љубовта кон ќерка или син е несебична. Од првите денови од животот на бебето, мајката е подготвена на сè за да го заштити своето дете, да го заштити. Затоа мајчината молитва и благослов е неверојатна моќ.

  Тие велат дека Бог ги слуша сите молитви на мајките. И тој ќе помогне ако тоа е негова волја.

  Најважно во молитвата не се зборовите, туку она што го внесувате во нив. Неопходно е да се обратиме кон Бога само со добри мисли. Ако вашето дете прави ужасни работи и вие барате помош, тогаш тешко дека вашите молби ќе бидат слушнати. Можете да побарате да го вратите детето на вистинскиот пат. Но, злосторниците кои самите не се покајат нема да бидат спасени ниту со молитвите на нивната мајка.

  Кога ќе почнете да се молите, очистете ги умот и срцето. Размислете за детето и што сакате за него. Молете се редовно и не губи верба

  Можете да се обратите за помош на Богородица, Исус Христос и Бог. Можете исто така да се молите на Света Троица или ангели чувари. Николај Чудотворец секогаш ќе слуша и ќе помага. Тој е добронамерен и љубезен. Можете да кажете молитви и во црква и дома.

  Молитва за децата на Богородица

  „О, Богородице, Пресвета Богородице, чувај ги и опкружи ги моите деца (имиња), сите деца во нашето семејство, тинејџери, бебиња, крстени и безимени, носени во утробата со Твоја заштита. Покриј ги со облеката на Твојата мајчинска љубов, научи ги на страв Божји и послушност кон родителите, моли Го Господа, твојот Син, да им даде спасение.

  Целосно се потпирам на Твојот Мајчин поглед, бидејќи Ти си Божествената заштита на сите Твои слуги. Пресвета Богородице, дарувај ми го ликот на Твоето божествено мајчинство. Исцели ги душевните и физичките болести на моите деца (имиња), кои ние, родителите, им ги предизвикавме со нашите гревови. На Господ Исус Христос и Тебе, Пречиста Богородице, целосно ја доверувам целата судбина на моите деца. Амин. “

  Latest Posts

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.