6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Збогум на маснотиите околу стомакот – напиток кој ќе ви го реши најголемиот проблем

  Одговорот се крие во напиток кој може да го напрвите дома и кој треба да се пие како замена за појадок.

  Главната причина за настанување на масното ткиво околу стомакот е таканаречениот синдром на мрзливи црева. Тој го успорува процесот на согорување на маснотиите и детоксикацијата. Нутриционистите велат дека постои решение за овој проблем.

  Ова се потребните состојки:

  • 125 грама рен
  • 3 лимони (пред користење да се стават 10 минути во сад полн со вода во кој ќе има една лажичка оцет)
  • 3 лажици мед

  Ренот ставете го во блендер и добро измелете. Нелупениот лимон исечете го на кришки, извадете ги семките и додаде ги во блендерот. Блендирајте се додека повторно не добиете изедначена смеса.

  Додадете го медот и повторно вклучете го блендерот. Напитокот да се чува во стаклена тегла во фрижидер.

  Се консумира по една лажица два пати на ден во период од три недели. Ренот е позната билка по своето благотворно дејство на здравјето. Како ќе се користи стотина години.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.