6 C
Skopje
сабота, декември 2, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  За 2 минути исчистете ги и испразнете ги цревата, со една лажичка од оваа домашна смеса

  Јасно е дека нашиот организам функционира многу сложено и има многу функции, па затоа мора да водиме сметка за него, и да внимаваме што јадеме за да не дојде до некое заболување.

  Затоа лекарите советуваат од време на време да правиме детоксикација на организмот и тоа со природни лекови од природни состојки, па еве еден таков.

  • 5 лажици зовриене вода
  • 150 грама сливи
  • 150 грама урми

  Ставете ја водата да зоврие а потоа додадете ги сливите и урмите, оставате ја смесата да се вари 15 минути а потоа тргнете ја од оган за да се олади.

  Лекот конзумирајте го наутро на празен стомак и тоа по една лажичка. Реагира брзо и ефикасно.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.