6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  За што служи вратичката на дното на машината за перење

  Можеби не сте забележале дека на дното на машината за перење алишта има една вратичка. Ако сте ја виделе, тогаш сигурно се прашувате за што служи таа, а кога ќе дознаете ќе се одушевите.

  Во таа вратичка се наоѓаат сите ситници што сте ги загубиле за време на перењето, копчиња, парички и слично. Следниот пат кога ќе видите дека ви недостига нешто од облеката, проверите што се крие зад таа вратичка.

  Сепак, кај сите машини не е исто, па затоа, ако знаете кај ви се наоѓа упатството за користење, побарајте го и прочитајте, пред да тргнете во потрага по исчезнатиот предмет.

  И еден совет. Пред да ја отворите вратичката ставете легенче или крпа, бидејќи постои можност во тој дел да има и вода.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.