6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  За Секоја Изморена Мајка, Ти Вредиш!

  За онаа мајка која се крие во бањата бидејќи и е потребен мир барем на една минута, додека солзите се леат по нејзините образи…

  За онаа мајка која е толку изморена и која се чувствува како да не може повеќе да функционира и само  да се одмори…

  За онаа мајка која седи во колата и јаде набрзина бидејќи нема време да јаде или не сака да ја гледаат како јаде…

  За онаа мајка која седи и плаче на каучот откако им викаше на своите деца за нешто мало и сега чувствува вина и се чувствува безвредно…

  За онаа мајка која очајно сака да ги облече старите фармерки бидејќи се што сака е да с епогледне на огледалото и повторно да се чувствува убаво…

  За онаа мајка која не сака да ја напушти куќата бидејќи не може да се справи со ништо надвор од неа…

  За онаа мајка која повторно нарачува пица бидејќи вечерата не испадна онака како што сакаше…,

  За онаа мајка која се чувствува осамено без оглед дали е сама или во некоја гужва….

  Ти вредиш,

  Ти си значајна,

  Ти си посебна.

  Ова е само фаза од животот. Ова е само тешка и предизвикувачка фаза од животот.

  На крај, ќе видиш дека вреди. Но сега е тешко. Тешко е за многу мајки иако не зборуваат за тоа, тешко и м е.

  Ти вредиш,

  Ти се трудиш најмногу што можеш.

  Оние мали очи кога ќе те погледнат – тие мислат дека си СОВРШЕНА. Тие мислат дека вредиш….

  Тие мали рачиња кои се подаваат да те прегрнат – тие мислат дека си НАЈСИЛНА. Тие мислат дека можеш да го победиш светот.

  Таа мала уста која ја храниш – мисли дека си посебна бидејќи сите нејзини потреби се задоволени.

  Она мало срце кое бара да го допре твоето -тоа не сака ништо повеќе. Тоа те сака само ТЕБЕ.

  Бидејќи ти си доволна , Ти си повеќе од доволна, мамо.

  Ти. Си. Посебна

  Извор: SemeSinapovo.mk

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.