6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  За пари, среќа и здравје: Пред спиење направете го ова, ќе ви се смени животот

  За среќа, љубов, пари и здравје, како што велат Фенг Шуи мајсторите, треба под креветот да ставите предмет кој не го расипува протокот на енергија. Се работи за кутија со накит, која во себе ја собира позитивната енергија.

  Кутијата може да биде со и без капак. Треба да биде цврста за да симболизира силна енергија. Најубаво е да се одлучите за дрвена кутија и да ја ставите под креветот пред спиење.

  Она што е најважно е следново: Ако сакате љубов, внатре ставете нешто црвено, ако сакате пари, ставете внатре монети, но не злато или други предмети.

  Положбата на кутијата треба да биде под креветот, некаде под вашата половина.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.