6 C
Skopje
недела, август 14, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Заштедив неколку илјади евра за една година а немам некоја голема плата“: Таа откри трикови како да заштедиш пари без да се откажиш од сè

  Ребека можеби има само 25 години, но за една година успеа да заштеди повеќе од 28.000 евра што и беа потребни како депозит за куќата од соништата. Таа вели дека не заработува многу од својот канал на Јутјуб каде објавува видеа, но споделила со луѓето што ја следат како успеала да направи неверојатни заштеди.

  Ако јас можам, секој може да заштеди, им рече Ребека на своите следбеници во видеото, а потоа откри дека нејзините трикови за заштеда се практични, како да ставите промена во банката. Ребека даде уште неколку совети. „Ако има шанса, пресели се со твоите родители за да можеш да одвоиш повеќе пари на страна или да го продадеш автомобилот ако не ти треба“, објаснува Ребека.

  Имав автомобил што навистина не ми требаше – го продадов за 2.300 евра и тоа беше почетокот на мојата заштеда. Списокот совети за заштеда вклучува и дополнителна работа или, доколку се појават можности, побарајте покачување на работата. Имаше среќа затоа што побара покачување и ја доби.

  Кога станува збор за дополнителни работни места, таа ги советува да бараат „некои поедноставни работи како чување деца“.бСовет на Ребека е да ги замолите луѓето блиски до вас за роденден да ви дадат пари наместо подароци.

  И кога станува збор за шопинг, Ребека ве советува да заштедите пари со купување во продавници за половна употреба. Плаќајте за сè во готово, а не со картички, затоа што на тој начин ќе бидете малку поштедливи, а пред да одите да купувате намирници, направете список со сè што ви треба, за да не дадете пари за работи што не ви требаат навистина.

  На крајот, таа ве советува да бидете сигурни да ставите промена банка затоа што таа и нејзиниот партнер успеаја да заштедат неверојатни 800 евра на тој начин!

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.