Министерството за здравство вечерва соопшти дека Мартин Јанушев кој попладнево беше затрелан во Аеродром во болницата бил донесен мртов, објави Фокус.мк

-Во врска со лекарскиот третман на застреланото  лице во Аеродром информираме дека лицето било донесено во болницата Св Наум Охридски без знаци на живот.

И покрај тоа , докторите се обидувале да го реанимираат лицето 40 минути но безуспешно, стои во соопштението на Министерството за здравство.