6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години брак. Нејзиниот сопруг заминал во странство по работа, а бидејќи бил програмер, таму имал добра плата и живеел потполно нов живот на висока нога.

  Весна по две години поминати разделено, отишла во Германија, но договорот бил таа повторно да се врати во Македонија. Таа еден ден сакала да го изненади нејзиниот сопруг и решила да го посети на работа, без тој да знае.

  Се упатила на неговото работно место и таму ја пречекала неговата колешка која кон неа се однесувала непријателски, што на жената и било чудно, толку што дури и било непријатно што дошла на работа кај својот сопруг. Сопругот бил изненаден од посетата на неговата сопруга дури и бесен што тој не бил известен дека ќе дојде.

  Весна неколку недели поминала заедно со нејзиниот сопруг, и еден ден, како што се договориле, повторно се вратила во Македонија.

  Откако се вратила во Македонија нејзиниот сопруг и рекол дека сака развод. На Раната живото во секунда и се променил, но како ова да било недоволно, нејзиниот сопруг и рекол дека има три дена да ја напушти нивната семејна куќа. Причината за да ја напушти нивната семејна куќа била дека сака да дојде во Македонија со неговата нова девојка, а тоа била недружељубивата колешка која Весна ја запозна на работното место на нејзиниот сопруг.

  Имала рок три дена да ги земе основните работи, доколку сакала нешто повеќе морала да ја праша идната домаќинка, ова и го рекол сопругот на Весна. Весна секое парче мебел, секој сувенир го избирала заедно со нејзиниот сопруг и тоа за неа било големо понижување кое го добила од нејзиниот сопруг, човекот кого го сакала со целото свое срце.

  Но и покрај ова таа решила да си ги спакува работите, се пакувала и плачела. Целиот нејзин живот бил во тие картонски кутии.

  Требало само за три дена да го спакува сиот тој заеднички живот со човекот со кого поминала низ добро и лошо, кој ете, на крајот, кога успеал во животот решил да ја остави. И на никого не му било важно дали таа е подготвена на тоа или не. Била исфрлена само за некоја нова жена да се всели во куќата каде таа со години создавала спомени.

  И тоа за кратко, бидејќи тие најверојатно по неколку месеци повторно ќе се вратат во Германија. Тоа и паднало многу тешко на жената, посебно што потрошила години од својот живот за човек што тоа не го заслужува. Третиот ден сакала да се опушти и да се прости од својот дом. Земала едно шише вино кое долго време го чувала.

  Нејзината последна вечера во куќата била посебна и си подготвила убава вечера и си ја пуштила омилената музика. Не ги измила чиниите туку одела од соба во соба и ги извадила шипките од завесата и ги наполнила со храна. Потоа ги измила садовите зошто не сакала да ја остави кујната валкана.

  Куќата морала да биде исчистена за новиот љубовен пар. Кога сопругот се вратил се било совршено и парот уживал. Но по неколку денови куќата почнала да непријатно да мириса. Дошла дури и компанија за чистење, се поминале до темел. Пријателите кои им доаѓале почнувале да ја чувствуваат смрдеата, дури потоа сакале да ја продадат куќата, но на купците не им се допаѓал мирисот кој се ширел во семејниот дом.

  Кога Весна слушнала дека ја продаваат куќата, решила да му се обрати на поранешниот сопруг. И таа во меѓувреме заминала за Германија, каде што се вработила како медицинска сестра. И помогнал еден нејзин сокласник, со кого по некое време започнала и љубовна врска.

  На сопругот му кажала дека многу и недостасува нејзиниот стар дом во Македонија па му рекла ако сака да ја намали бракоразводната парница тој треба да и ја даде куќата. Истиот тој ден неверниот маж ја потпишал куќата и за неколку дена Весна ги избркала како што тие и го сториле.

  Ликовите во оваа приказна се измислени и се плод на фантазија. Секоја сличност со вистински ликови е случајна, додека настанот, односно одмаздата на жената што била изневерена од својот сопруг, навистина се има случено.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.