6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Завршницата на кошаркарскиот Куп ќе се игра во Кавадарци

  Кошаркарскиот Куп на Македонија годинава ќе се одржи во Кавадарци, решија организаторот Лимак Холдинг и Македонската Кошаркарска Федерација. Купот ќе се игра во спортската сала “Јасмин“ од 17 до 19 февруари.

  На „Лимак Купот на Македонија 2017“ ќе настапат осум екипи во машка конкуренција и четирите најдобро пласирани по првиот дел на првенството во Првата женска лига.

  Четвртфиналните натпревари ќе се играат во еден ден, и тоа со натпреварувачки броеви во кои МЗТ Скопје и Карпош Соколи (неиграат во првиот дел) ќе бидат дел од „привилегираната” група од четири клубови, заедно со првопласираните две од првиот дел од сезоната (екипите на Работнички и на Фени Индустри).

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.