6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Заврши трипл дабл серијата на Вестбрук

  Неверојатната трипл дабл серија на Расел Вестбрук заврши изминатата ноќ, на натпреварот со Бостон. Оклахома славеше над Бостон 99:96, а Вестбрук имаше учинок од 38 поени, 12 скокови и шест асистенции.

  vestbrukРасел Вестбук застана на бројката од седум трипл дабл учиноци во низа, со што го израмни рекордот на Мајкл Џордан од 1989 година.

  Оклахома го победи Бостон 99:96, а покрај Вестбрук забележителни улоги во победничкиот тим имаа Стивен Адамс (16 поени, осум скока) и Енес Кантер (14 поени, шест скокови).

  Бостон го предводеше Ал Хорфорд со 19 поени.

  Резултати: Детроит-Филаделфија 79:97, Минеоста-Голден Стејт 108:116, Оклахома-Бостон 99:96, Феникс-Њу Орлеанс 119:120, ЛА Лејкерс-Њујорк 112:118.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.