6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Заборавете на избелувачи – со овој трик ќе добиете алишта како од реклама

  Кога следниот пат ќе перете бели алишта, наместо избелувач ставете ¼ или ½ шолјичка лимонов сок!

  Сигурно веќе сте слушнале за што се’ е добар лимонот, но дали знаевте дека тој кисел плод може да ви ги избели алиштата како што отсекогаш сте сакале а никогаш не сте успеале?

  Со овој неверојатно лесен трик вашиот сон за бели алишта конечно ќе стане реалност.

  Многу е едноставно: Кога следниот пат ќе перете бели алишта, наместо избелувач ставете ¼ или ½ шолјичка лимонов сок!

  Значи, ако имате постелнина или блуза која ја изгубила совршено белата боја и станала сивкаста, употребете лимон и вратете го првобитниот сјај!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.