6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Заболената докторка со корона вирус ќе биде разрешена, околу 200 луѓе во домашна изолација

  Двајца членови на семејството на заболената докторка се во домашна изолација, а по интервјуирањето на сите вработени во Клиниката за кожни болести, во 14-дневна домашна изолација се ставени 64 вработени, 11 пациенти кои биле хоспитализирани и 13 пациенти кои се лекувале во дневната болница во клиниката, рече министерот за здравство Венко Филипче на прес конференција. Сите се со различен степен на ризик. Клиниката за кожни болести е затворена.

  Докторката исто така викендов присуствувала на семинар во скопски ресторан и сите со кои контактирала таму се контактирани телефонски и се ставени во домашна изолација. На семинарот имало и тројца гости од Грција за што е известено министерството за здравство во Грција за нивните идентитет.

  Салата када што се одржувал семинарот е исчистена и дезинфицирана, а истото ќе биде направено денеска и утре на Клиниката каде што докторката одела на работа иако била заболена од вирусот.

  Филипче на прес конференцијата потенцираше дека и покрај тоа што предвреме алармираа и спроведоа мерки на претпазливост, ова со што се соочија денеска навистина многу ги разочара.

  „СЕГА Е ПРЕДИЗБОРЕН ПЕРИОД, НЕ МОЖЕ ДА СЕ РАЗРЕШУВА, НО ТАА ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕНА. ЦЕЛАТА КЛИНИКА ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНА 14 ДЕНА, НО ОДГОВОРНОСТ ЌЕ ИМА ЗА АПСПОЛУТНО СЕКОЈ, КОЈ НЕМА ДА СЕ ПРИДРЖУВА ДО ПРОПИШАНИТЕ МЕРКИ“, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ.

  Тој напомена до сите граѓани кои патувале во ризичните места да бидат во домашна изолација.

  -ВО ОВОЈ МОМЕНТ УШТЕ 8 ПАЦИЕНТИ СЕ ИСПИТУВААТ. СО СИМПТОМИ СЕ ИСПИТУВА ПАЦИЕНТ ОД БУГАРИЈА, И НЕГОВАТА СОПРУГА, ЕДЕН ПАТНИК ОД СИНГАПУР, НАШ ДРЖАВЈАНИН, 4 ЛУЃЕ КОИ БИЛЕ ВО КОНТАКТ СО ПАЦИЕНТИТЕ ОД ДЕБАР, И ЕДЕН ОД ГЕВГЕЛИЈА, ЗА ОВИЕ ЛИЦА СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИ. – РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.