6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Забележал само еден детаљ: Татко ѝ го спаси животот на едномесечната ќерка

  Четириесет и пет годишен маж од Ленкшир ѝго спаси животот на едномесечната ќерка забележувајќи разлика во звукот на нејзиниот плач.

  Откако побарал помош од лекарите, на девојчето Меган ѝ бил дијагностициран тежок облик на сепса, опасен по живот, поради што паднала во кома три дена.

  Стју Бонсал и неговата сопруга Трејси ги советуваат сите родители да им веруваат на своите инстикти.

  – Можев ништо да не направам, од страв дека ќе ми кажат дека претерувам. Но, мојата реакција го спаси нејзиниот живот – раскажува таткото на Меган.

  Стју почувстувал според нејзиниот плач дека нешто не е во ред и решил да побара стручна помош.

  – Се покажа дека постапив правилно и што му верувам на својот инстинкт – рече тој.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.