6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Жителите на зграда можеа да слушнат чудна бучава од под земја. Само тој се осмели да ја ископа улицата – го чекаше неверојатно изненадување!

  Жителите на регионот Воронеж никогаш нема да ја заборават оваа приказна. Сè започна со фактот дека во близина на една од задругите, луѓето почнаа да слушаат чуден шум, кој доаѓаше како директно од земја.

  На почетокот многу малку луѓе му обрнуваа внимание.

  Кој знае, можеби некој живеел во подрумот. Но, Вадим, еден од жителите на задругата, сепак решил да ја открие причината. Прво пријавил чудни звуци во окружната администрација.

  Пред околу една недела, во непосредна близина на задругата, земјата се сруши, создавајќи длабока дупка. Како што објаснија локалните власти, подземните води ја однеле почвата.

  Градежниците зачудувачки брзо интервенираа и за неколку дена се беше во тек, а калдрмата беше преуредена. Но, сега токму на тоа место од под земја се слушаа чудни звуци, како некој да е жив закопан.

  Управата му кажала на Вадим дека јамата е затрупана и заборавена, па нема да го расипат тротоарот само поради некоја врева. Тогаш младиот човек решил да преземе иницијатива. Користејќи импровизирани алатки, Вадим го ископал тротоарот. Роднините и пријателите му помогнале на човекот и сè снимиле на видео.

  Насобраните наоколу јасно слушаа лаење и лелекање. На оваа фотографија јасно се гледа главата на кучето.

  Вадим внимателно го извлекол кучето од дупката и забележал дека животното изгледа премногу буцкаво за некој кој поминал неколку дена без храна под земја. Излезе дека кучето е трудно! И засега никој не може да објасни како четириножниот пријател паднал во под земја.

  Неколку недели подоцна, Вадим дојде да го посети спасеното куче во засолништето. Таа веднаш го препозна Вадим и го пречека како пријател…

  и рече „благодарам“ на кучешки начин!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.