6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Жителите на зграда можеа да слушнат чудна бучава од под земја. Само тој се осмели да ја ископа улицата – го чекаше неверојатно изненадување!

  Жителите на регионот Воронеж никогаш нема да ја заборават оваа приказна. Сè започна со фактот дека во близина на една од задругите, луѓето почнаа да слушаат чуден шум, кој доаѓаше како директно од земја.

  На почетокот многу малку луѓе му обрнуваа внимание.

  Кој знае, можеби некој живеел во подрумот. Но, Вадим, еден од жителите на задругата, сепак решил да ја открие причината. Прво пријавил чудни звуци во окружната администрација.

  Пред околу една недела, во непосредна близина на задругата, земјата се сруши, создавајќи длабока дупка. Како што објаснија локалните власти, подземните води ја однеле почвата.

  Градежниците зачудувачки брзо интервенираа и за неколку дена се беше во тек, а калдрмата беше преуредена. Но, сега токму на тоа место од под земја се слушаа чудни звуци, како некој да е жив закопан.

  Управата му кажала на Вадим дека јамата е затрупана и заборавена, па нема да го расипат тротоарот само поради некоја врева. Тогаш младиот човек решил да преземе иницијатива. Користејќи импровизирани алатки, Вадим го ископал тротоарот. Роднините и пријателите му помогнале на човекот и сè снимиле на видео.

  Насобраните наоколу јасно слушаа лаење и лелекање. На оваа фотографија јасно се гледа главата на кучето.

  Вадим внимателно го извлекол кучето од дупката и забележал дека животното изгледа премногу буцкаво за некој кој поминал неколку дена без храна под земја. Излезе дека кучето е трудно! И засега никој не може да објасни како четириножниот пријател паднал во под земја.

  Неколку недели подоцна, Вадим дојде да го посети спасеното куче во засолништето. Таа веднаш го препозна Вадим и го пречека како пријател…

  и рече „благодарам“ на кучешки начин!

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.