6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Жељко Јоксимовиќ никогаш повеќе на Евровизија

  Еден од најпознатите пејачи на овие простори, Жељко Јоксимовиќ, постигна завиден успех на Евровизија, но сега е суров кога станува збор за неговото повторно учество.
  Имено, Жељко отсечно одговори дека веќе не сака да пее на Евросонг и постои причина за тоа.
  „Никогаш повеќе како изведувач, па тоа е наместено, нели?, изјави пејачот за „Мондо“.

  Јоксимовиќ со песната „Лане мое“ го освои второто место во 2004 година во Истанбул, а во 2012 година во Азербејџан со песната „Није љубав ствар“ го освои третото место на Евровизија.
  Текстот Жељко Јоксимовиќ никогаш повеќе на Евровизија е превземен од МАКФАКС.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.