6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна врска меѓу нив бидејќи таква случајност се случува само еднаш во милион.

  А кога Ејми дознала дека чека бебе, почнала да се шегува за тоа колку би било убаво тоа да се роди на 18 јануари.

  Соништата навистина се остваруваат, а во ова семејство се случи неверојатен настан: на 18 јануари се роди девојче – претставник на третата генерација, кој се роди на тој ден!

  Лекарите ја дефинираат оваа шанса како 1:130.000. Емили има блог каде што пишува дека мисли дека оваа случајност е прилично чудна, но го сака фактот што роденденот ќе го слави со нејзината мајка и ќерка – најголемиот подарок на судбината.

  Семејството на Емили не престанува да биде изненадено од она што се случи. Но, тие сметаат дека ова не е само случајност, туку и благослов од небото. Родителите долго размислувале како да го именуваат девојчето и на крајот се одлучиле за опцијата бебе чудо.

  Инаку, ова е четврто дете во семејството на Емили, од кои две се посвоени.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.