6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Жена тврди дека доживеала клиничка смрт, па го видела Исус и ангели кои пејат

  Жена која на кратко била мртва после тешка и долга болеат тврди дека го видела Исус.

  Во прашање е жена која никогаш не била верник, а доживеала клиничка смрт и го видела ликот на Исус.

  Вивијан се борела со рајк на грлото и оддеднаш нејзиното срце претанало да работи, па вели дека во тој момент влегла во тунел на чиј крај се наоѓал Исус.

  -Се наоѓав во еден мрачен тунел и брзо се движев кон светлината, слушнав како ангели пејат.Светлото беше Исус, доживеав премотување на целиот мој живот.Таман кога ја почусвтвував светлината, почувствував како некој со јаже да ме повлече назад.Затворив очи и слушнав жена како ме вика, беше тоа медицинска сестра, а јас лежев на подот, раскажала Вивијан.

  Доктро од универзитетот во Њујорк вели дека ова не е првпат некој да има вакво искуство, меѓутоа за ова постои научно објаснување.

  Не значи дека има живот после смртта, туку едноставно обрамбен механизам во кој мозокот скенира и процесира информации кои се складирале во текот на животот, вели професорот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.