6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Жена тајно снимила што му прави медицинска сестра на нејзиниот татко во болница (ВИДЕО)

  Кога оди во болница, секој пациент се потпира на лекарите и на целиот медицински персонал да вложат максимални напори за подобрување на неговото здравје и, доколку е потребно, да му го спасат животот. Хосписот е малку поинаков.

  Работниците во болницата се грижат пациентите да страдаат што е можно помалку во последните месеци, недели, денови, па дури и часови од нивниот живот.

  Според веб-страницата My News Now, постариот маж бил однесен во болницата Бронсон во Каламазу, Мичиген. Ќерката често го посетувала својот татко за да се увери дека е добро. За време на една од посетите, таа видела што прави една од медицинските сестри. Гледајќи го, таа не можеше да не го фотографира.

  Роберт Олсон, таткото на жената, бил здрав цел живот. Кога наполнил 85 години, почнале неговите здравствени проблеми. Се развиле сериозни проблеми со дишењето и започнала борба за живот. Неговата состојба беше толку лоша што мораше да биде сместен во болницата.

  Извонредни медицински сестри

  Сестрата Бренда Бурстра работи во болницата каде што заврши Роберт Олсон. Жената е позната по својата посветеност на пациентите и по тоа што секој од нив се чувствува што е можно подобро и покрај својата болест. Таа брзо се спријателила со Роберт Олсон.

  Врската на сочувство што се разви меѓу нив доведе до нетрадиционален метод на лекување. Роберт и рекол на медицинската сестра дека ја сака песната „You Lighting My Life“. Веќе следниот ден, сестра Бренда го научила текстот и му пеела на својата пациентка, која со очигледно задоволство ја слушала.

  Ќерката на Роберт не можела да им поверува на ушите кога првпат ја слушнала својата сестра како пее. Таа без размислување го извадила телефонот и ја овековечила оваа необична терапија. Најубаво беше што татко и се занимаваше со пеење, иако едвај зборуваше.

  Од пеење до закрепнување

  „Дури и со малата маска за вентилација што ја носеше, очите му светнаа. Целото лице му се смени и имаше широка насмевка“, изјави ќерката на Роберт. Неколку дена подоцна, состојбата на Олсон почна систематски да се подобрува, а една недела подоцна тој беше доволно добро да го однесе човекот дома.

   

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.