6 C
Skopje
недела, септември 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Жена на смртна постела до нејзиниот сопруг: Знам дека ме изневеруваше, жал ми е што не можеш да сакаш

  Поминаа 24 часа откако сум во болничкиот кревет и залудно ја чекав твојата исповед. Всушност, бев повеќе од сигурен дека тоа нема да се случи. Не чувствувате потреба да ја признаете вистината и да ја смирите вашата совест, бидејќи долго време немате совест. И двајцата знаеме дека со нетрпение ја чекаш мојата смрт. Моите пријатели ми помогнаа да го напишам мојот тестамент.

  Ти ја оставам мојата куќа, но нема да ги добиеш моите пари. Решив да им помогнам на сите оние кои беа со мене во моите последни часови и да донирам дел од парите за нив и нивните деца. Остатокот ќе оди во локалната болница.

  Ти ме држеше за рака, а јас нервозно го завиткав ќебето околу мојата глава додека разговарав со тебе за организацијата на мојот погреб. Уверен сум дека ќе направите се од збор до збор. Ти ми вети, а знам дека ќе ја извршиш мојата последна волја. Можеби мојата желба не е сосема нормална, но сакам луѓето долго да се сеќаваат на моето последно патување во мојот вечен дом.

  Ти дадов многу време да го признаеш тоа што толку вредно го криеше од мене. Немам сила да те прашам право во очи за твоето неверство, но ти пишува на челото. Знам, се ќе негираш. Претпоставувам дека се плашиш да не ме повредиш. Залудно! Веќе знам како е да се биде повреден. Болката ја доживеав пред години кога дознав дека мојот поранешен сопруг ме изневерува со мојот најдобар пријател.

  Мислев дека и ти како мене бараш мир и вистинска љубов, но испадна дека грешам. Кога дојде во мојот живот, моето тело повеќе не ми припаѓаше мене. Не ми беше лесно да ви признаам дека сексот веќе не ме привлекува како порано. Тешко ти беше да ја прифатиш вистината некое време, но потоа реши дека мојата љубов е доволна за тебе. Бевте со мене цело време на моето лекување. Ме придружуваше на сите консултации, ме поддржуваше психички и физички. Твоето внимание, твојата нежност ме натера да мислам дека постои посебна врска меѓу нас.

  И тогаш дознав дека има друга жена во твојот живот. Не излезе толку паметен како што мислеше. Убеден сум дека таа не знае за моето постоење. Никогаш не се осмелив да те прекорам, затоа што ми помогна во овие тешки моменти. Ви благодарам за годините што ми ги дадовте, за добрината, за храброста да бидете со мене до последниот здив. Дадовте се од себе за да ги искупите вашите гревови.

  Не можам да негирам дека мојот живот со тебе беше среќен. Двајцата посетивме места што никогаш не очекував да ги видам. Но, постои едно „но“. Те сакам, но ти забранувам да ми го кажеш истото за возврат. Затоа што знам дека никогаш не ме сакаше! Патем, исто како неа! Ни се исмејуваше и на двете. Ти нè искористи. Знам дека вашата врска нема долго да трае – вашата мала совест еден ден ќе проговори. И ако ти и твојата љубовница сте несреќни, јас ќе бидам среќен.
  Извор: Лична драма

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.