6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Жена на работа почувствувала неподносливи болки во грбот и ненадејно се породила

  Жителка на американскиот град Бостон, Масачусетс, која не знаела дека е бремена, се пожалила на силни болки, отишла во болница и неочекувано се породила.

  Кајла Фустаманте изјави дека за време на смена во ресторан одеднаш почувствувала неподнослива болка во грбот . Американката направи пауза од работа и во исто време бараше на интернет можна причина за болка. Мислела дека камењата во бубрегот може да бидат причина за нејзиното лошо здравје.

  По работа, жената сакала да земе лекови против болки и да легне, но нејзината пријателка инсистирала да оди во болница. Без места во собите, Фустаманте била легнат на кревет во ходникот. Првично, лекарите одлучија дека цистата на јајниците и пукнала. Американката направила ултразвук, по што била вратена назад во ходникот за да го чека лекарскиот заклучок. „ Вие сте бремена 38 недели и ќе имате бебе денес “, рекол докторот.

  Според Фустаманте, таа била многу изненадена и буквално го изгубила умот и зборовите. Жената се јавила во семејството и ја пријавила бременоста. Нејзиниот татко ја поддржал и рекол дека ќе биде со неа што и да се случи.

  Како резултат на тоа, пациентката родила здраво девојче . Фустаманте признала дека била загрижена за здравјето на детето затоа што активно одела по барови со пријателите и не се хранела секогаш како што треба. Американката не се посомневала дека е бремена, бидејќи претходно доживеала неправилен менструален циклус, а вишокот килограми го препишала на вишокот тестенини и леб со лук во исхраната. /Вести2.бг

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.