6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Жена згазнала на гробот на баба Ванѓа , причината е тажна, против неа се дигнаа мрежата

  Што сме подготвени да направиме за уште неколку „лајкови“ и „споделувања“ на нашите објави на социјалните мрежи? Жена над средните години направила екстремна глупости, само за да ги задоволи своите виртуелни пријатели, пишува trafficnews.bg.

  За време на посетата на Рупите, жената со чизмата згазнала на гробот на Ванѓа за да има подобра поза на фотографијата. Смешната снимка има уште поапсурден наслов – „Кој ќе ја види и сподели оваа фотографија нека ви донесе здравје и среќа и што сакате да ви се оствари. Амин.”

  Многу е веројатно жената да не сфати што направила, но под нејзината објава има десетици коментари кои остро ги осудуваат нејзините постапки: „Но зошто го згазнавте нејзиниот гроб?! Ова е богохулство!“

  „Ова е криминално незнаење и едноставност. Како можеш да стапнеш на гробот на некој човек за да се фотографираш уште повеќе?“ „Нечесност и непочитување! Колку гордо стапна на гробот на оваа голема жена !!! Дрскост и дрскост, зборувајте за вашето воспитување и морал!“

  „Подобро избришете ја фотографијата – барем можете да го направите тоа“. „Не знам со каква намера сте згазнале на гробот на Ванѓа. Твојот став е како некоја страница за запознавање. Имајте почит кон пророчицата.

  Ова се повоздржаните коментари под фотографијата. И покрај нив, објавата на профилот на жената останува.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.