6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Жена видела нешто чудно во садот со брашно: Ќе се згрозите кога ќе дознаете за што се работи

  На прв поглед изгледа сосема нормално, но една мајка забележала нешто необично што повеќето од нас не би го забележале.

  Жена од Австралија ја објавила оваа сосема неизглед безначајка фотографија на Фејсбук и од неа направила хит.

  Ја гледате и вие заканата која се кре во пластичниот сад?

  „Тие познати мали траги во брашното“ напишала во описот на фотогрфаијата. Имено тие чудни траги се први знаци за ларви, кои се нејчести кујнски непријатели

  кои обично ја напаѓаат храната во ормарите.Обично својот пат го наоѓаат низ малите и ситни отвори или пукнатини, а најчесто може да се најде во пакувањето житарици, тестенини, чај, суво овојшје и ориз.

  Сепак постои ешение за овој проблем. Доколу забележите вакво нешто, ставете 1-2 ловоров лист во садот, намирниците нема да примат од миризбата, но ќе ги уништат несаканите ларви.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.