Европската ракометна федерација (ЕХФ) пред половина час преку својот „Твитер“ профил објави застрашувачка информација за Македонија, нешто што никој не сакаше да го слушне.

Се вели дека капитенот на македонската селекција Кире Лазаров, како и германскиот репрезентативец Пол Друкс го завршиле настапот на Европското првенство поради повреда.

Извор: спортклуб.мк