6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ефикасно намалете ја сметката за струја: Како климата да ви работи постојано, а да не ве чини ништо

  Знаеме дека клима уредите трошам многу електрична енергија, но еве на што треба да обрнете внимани за да заштедите.

  Честа грешка која многумина ја прават е тоа што на секое ја вклучуваат и исклучуваат климата. Треба да се прават паузи, но не постојано да се вклучува и исклучува. Така нема да потрошите многу електрчна енергија.

  Би било добро да купите клима уред со термостат. На тој начн ќе можете да ја подесите температурата во просторијата.

  упете термостат кој одговара и на системот за ладење и на системот за греење. Она што исто така е биде добар избор кај клима уредите се инвертер моделите.

  Но, најважно е да не се прават големи температурни разлики. Во вашиот дом не треба да бие многу ладно додека надвор е претопло. Затоа нека биде умерено.

  Со нагло излегување на многу ладно или многу топло, може да предизвикате топлотен удар. Истото важи и за климата во автомобилот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.