6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ЕУ ја интензивира постапката против Унгарија поради законот за мигранти

  Европската комисија изјави дека ги интензивира правните процедури против Унгарија поради криминализирањето на поддршката за мигранти, приближувајќи го случајот да пресуда од Европскиот суд за правда.

  „Европската комисија денес одлучи да испрати мислење то Унгарија кое се однесува на правната регулатива која криминализира активности кои поддржуваат аплицирање за азил или престој и која воведува поголеми рестрикции околу правото за барање азил“, велат од ЕУ.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.