6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ЕУРО 2016: Русија остана без Денисов

  Играчот од средниот ред на фудбалската репрезентација на Русија, Игор Денисов (32), поради повреда ќе го пропушти Европското првенство во Франција.

  euro2016

  Искусниот фудбалер на пријателскиот меч со репрезентацијата на Србија, кој се одигра во неделата во Монте Карло (1-1), го повреди бутниот мускул.

  „Ќе мора да повикаме друг фудбалер, Денисов е потешко повреден. Веќе сме во контакт со играч кој треба да игра на неговата позиција“, рекол рускиот селектор Леонид Слутски.

  Денисов е фудбалер на Динамо Москва, за репрезентацијата настапува од 2008 година и има одиграно 52 натпревари.

  Русија на Европското првенство, кое в петок ќе започне во Франција, се наоѓа во Групата Б заедно со Англија, Словачка и Велс.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.