6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ЕУРО 2016: Полска и Португалија ја отвораат четвртфиналната фаза

  По тридневна пауза со четвртфиналните натпревари продолжува Европското првенство во Франција. Борбите за пласман меѓу најдобрите четири селекции на стариот континет, на стадионот „Велодром“ во Марсеј, ќе ја отворат Полска и Португалија.

  polska portugalija

  Полјаците во претходната рунда, по изведувањето на пенали, ја елиминираа Швајцарија, додека Португалците со голот на Кварезма во 117-та минута беа подобри од Хрватска.

  „Полска е силен тим, кој игра на високо ниво. Сигурен сум дека нé очекува тежок меч. Додека ја предводев Грција, пред четири години, имав можност да играм против Португалија и добро се сеќавам на тој натпревар. Блашчиковски, Левандовски и уште неколкумина играчи од тој тим сé уште се тука. Секако дека овој натпревар нема никава врска со тој од 2012 година, но Полјаците имаат голем напредок од тој дуел. Двата тима го посакуваат полуфиналето, шансите се 50:50“, рекол португалскиот селектор Фернандо Сантош.

  Неговиот колега од спротивната страна предупредува дека Португалија не е само Кристијано Роналдо, кој на овој меч ќе има посебен мотив да се израмни или да го престигне Мишел Платини на листата на најдобрите стрелци во историјата на европските првенства.

  „Фудбалот е тимски спорт. Не постои тим во кој еден играч може да го одреди текот на натпреварот. Португалија има добар тим и поради тоа мора да внимаваме на сите, а не само на Кристијано Роналдо, доколку сакаме да победиме. Португалија е опасен противник со голем потенцијал“, рекол Навалка.

  Во терминот од 21 часот во наредните три дена ќе се одиграат и преостанатите четвртфинални натпревари, во петок Велс и Белгија ќе играат во Лил на стадинот „Пјер Морој“, во сабота е дербито во Бордо меѓу Германија и Италија, а в недела на „Стад де Франс“ домаќинот Франција ќе игра против најпријатното изненадување Исланд.

  Полуфиналните натпревари на програмата се на шести и седми јули, а финалето е во Париз на 10. јули.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.