6 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  ЕУРО 2016: Едер херој, Португалија шампион (видео)

  Фудбалската репрезентација на Португалија ја освои титулата на 15-то Европско првенство, кое заврши во неделата. Португалија во финалето ја победи Франција со голот на Едер постигнат во 109-та минута од натпреварот. Португалците, во своето второ финале на ЕП-а, ја освоија првата титула, додека Французите пропуштија да ја освојат третата титула, втора на домашен терен.

  portugalija_eder

  Потугалија по четири децении успеа да слави над Франција, на големите натпреварувања, а победата за избраниците на Фернандо Сантош е уште поголема бидејќи е забележана без Крстијано Роналдо, кој поради повреда мечот го заврши во 24-та минута.

  Роналдо, кој не блескаше на ова ЕП, по клупската титула со Реал успеа да ја покори Европа и со националниот тим.

  Интересно, Португалија стигна до титулата, иако во 90 минути забележа само една победа, над Велс во полуфиналето. Во групата со Унгарија, Австрија и Исланд три пати ремизираше, во осминафиналето по продолженијата ја победи Хрватска, а во четвртфиналето пеналите решаваа против Полска.

  Натпреварот, во регларниот дел имаше очекуван тек, Франција ја контролираше играта, го имаше поседот на топката, а Португалија не отстапи од дефанзивната варијанта, со двоен блок пред својот гол.

  Франција пропушти да го реши победникот во 90 минути и поради тоа беше сурово казнета.

  Гризман ја имаше првата шанса во 10-та минута, но неговиотобид со глава од голот го извади Руи Патрисио. Во 24-та минута Роналдо го напушти теренот поради повреда на коленото.

  Пополовона час игра Сисоко  упати силен удар но Патрисо одново интервенираше.

  Во вторто полувреме Гризман во 66-та минута од идеална позиција биеше лошо со глава.

  Жиру имаше можност во 75-та минута, но португалскиот голман одново добро интервенираше.

  Шансата на мечот за Франција ја имаше Жињак во 92-та минута, тој успеа да се ослободи од Пепе, Патрисио беше совладан но топката го погоди дирекот и се одби во поле.

  Во продолженијата Португалците имаа подобри шанси. Едер по корнерот на Кварежма со глава шутирше во Љорис, потоа Рафаел Гереиро во 108-та минута ја, од слободен удар ја погоди гредата.

  Шансатана левиот бек на Португалија го најави голотна Едер една минута подоцна. Напаѓачот на Португалија речиси непречен од никого од 25 метри упати удар по земја кој заврши зад грбот на Љорис.

  Latest Posts

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.