6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ЕУРО 2016: Германија рутински со Словачка

  Фудбалерите на Германија ја потврдија фаворитската улога против Словачка и со убедливи 3-0 се пласираа во четвртфиналето.

  germanija_mustafi

  Актуелните светски шампиони доминираа од почетокот на мечот, а победата ја најавија уште во осмата минута кога Боатенг со волеј удар го совлада Козачик. Словачкиот голман четири минути подоцна успеа даму одбрани пенал на Езил.

  Словаците единствената виситнска акција ја изведоа во 42-та минута, Пекарик нафрли од десната страна нафрли, а Нојер со парада го одбрани ударот на Куцка.

  Минута по нереализираната шанса на Куцка, Гомез со гол ја заврши акцијата на Дракслер.

  Конечниот резултат го постави Дракслер во 63-та минута.

  Германија во четвртфиналето ќе игра против победникот од натпреварот Италија-Шпанија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.