6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ЕУРО 2016: Андре Гомеш го критикувал Роналдо

  Иако Кристијано Роналдо на Европското првенство игра далеку под своето ниво, во редовите на репрезентацијата тоа беше табу тема, сѐ додека Андре Гомеш не реши да го прекине „заветот на молчење“.

  ronaldo_portugalija

  „Роналдо на ЕУРО 2016 постигна два гола, но вистината е дека сите очекувавме повеќе од него“, рекол играчот на Валенсија, но откако му станало јасно што рекол веднаш застанал во одбрана на капитенот и можеби идниот клупски соиграч во Реал.

  „Сега не е време да се говори за секој играч поединечно. Не треба на Роналдо да му се прави дополнителен притисок. Кристијано повеќе пати го покажал своите квалитети, тој беше нашиот предводник во квалификациите“, рекол Андре Гомеш.

  За разлика од својот играч, селекторот Фернандо Сантош на прес конференцијата не влегувал во детали.

  „Подготвени сме за натпреварот против Велс. Знаеме дека нема да биде лесно. Велс не е случајно во полуфиналето“, рекол португалскиот селектор.

  Пласманот на Португалија во полуфиналето е вистински раритет, бидејќи оваа репрезентација во 90 минути не победи никого, во првата фаза против Исланд, Австрија и Унгарија одигра нерешено, без победник играше и против Хрватска во осминафиналето, а Кварешма во 117-та минута постигна гол за четвртфинале, каде по 1-1, Португалија ја елиминира Полска по изведувањето пенали.

  Медиумите во Португалија го критикуваат Сантош, но тој може да се пофали дека неговиот тим нема пораз на последните 12 натпревари.

  „Најважно е дека стигнавме до полуфиналето, а притоа успеавме да го ротираме тимот и да ги одмориме играчите. Доколку до финалето ќе мора повторно да играме продолженија, нема да имаме проблеми“, рекол Сантош.

  Полуфиналниот меч Португалија-Велс ќе се одигра на 6.јули во Лион.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.