6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ЕУРО 2016: Авто гол го однесе Велс во четвртфиналето (видео)

  Фудбалерите на Велс продолжија да пишуваат историја на Европското првенство во Франција, откако преку Северна Ирска изборија пласман во четвртфиналето. Генерацијата која ја предводи Крис Колман славеше со 1-0 и го израмни најдобриот резултат во историјата на оваа земја. Во 1958 година Велс играше четвртфинале на СП.

  vels_gol

  Дебитантите на ЕП-а, Велс и Северна Ирска, одиграа приспивен натпревар, кој го реши трагичарот Герет Меколи во 75-та минута кога ја погоди сопствената мрежа.

  Централниот дефанзивец на Северна Ирска во 75-та минута, по центаршутот на Бејл, се обиде да стигна до топката пред Робсон-Кану, но наместо да исфрли ја погоди сопствената мрежа.

  Велс во четвртфиналето ќе игра против победникот од дуелот помеѓу Белгија и Унгарија.

  https://www.youtube.com/watch?v=PSPROLcUHBg

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.