6 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Ерогена карта на машкото тело: Видете кои делови им се најчувствителни!

  Има една голема заблуда за тоа дека мажот има само една единствена ерогена зона. И дека останатите допири не му интересни… Обидете се да направите кратка прошетка по машкото тело и ќе откриете многу чувствителните точки, за кои не сте знаеле дека Вашиот партнер ги има. Ни ќе ве упатиме каде да се фокусирате…

  maz

  Главата

  Мажите имаат многу чувствителни усни и јазик. Токму затоа преку бакнежот, нежен или страстен, започнува секоја љубовна игра. Не помалку чувствителна и ушната школка. Чудно е, но во групата на ерогени зони влегуваат и веѓите, очите и очните капаци, а исто така и косата, особено во областа на тилот.

  Вратот

  Кожата на вратот, особено задниот дел е особено чувствителен на бакнување, допирање и милување. Но не ја допирајте со врвовите на прстите или ноктите, подобро направете го тоа со дланката, допирајте доволно силно, но внимавајте да не му предизвикате чувство на болка.

  Градите

  Машките брадавици на градите не се толку чувствителни како женските, но ако ги погалите со јазик или прсти, тие ќе се возбудат.

  Грбот и задникот

  Грбот е силно чувствителен кај мажите. Можете да го милувате, бакнувате или да го чешате со нокти својот партнер насекаде на грбот – во зависност од неговата желба. Тој ќе Ви каже или покаже со воздишка што најмногу му се допаѓа. Со задникот треба да бидете внимателни.

  Стомакот

  Тој генерално е најзначајнниот дел на телото во однос на сексот. Погалете го од папокот нагоре и надолу и ќе ја зголемите возбудата. А бакнежите во оваа зона ги изоструваат чувствата кај мажите.

  Рацете и нозете

  Бакнувајте му ги прстите на рацете. Областа зад колената е исто така ерогена, а нежните допири на овие места ќе го доведат мажот до состојба на нирвана.

  Интимната област

  Тестисите и пенисот се најчувствителните ерогени зони кја мажот. Блага масажа на оваа област е во состојба да предизвика брза ерекција. Галењето на пенисот е еден од најубавите начини за возбудување на мажот. Најчувствителна е главичката на пенисот, а нежните допири предизвикуваат страсни емоции кај мажот.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.