6 C
Skopje
петок, декември 8, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ерогена карта на машкото тело: Видете кои делови им се најчувствителни!

  Има една голема заблуда за тоа дека мажот има само една единствена ерогена зона. И дека останатите допири не му интересни… Обидете се да направите кратка прошетка по машкото тело и ќе откриете многу чувствителните точки, за кои не сте знаеле дека Вашиот партнер ги има. Ни ќе ве упатиме каде да се фокусирате…

  maz

  Главата

  Мажите имаат многу чувствителни усни и јазик. Токму затоа преку бакнежот, нежен или страстен, започнува секоја љубовна игра. Не помалку чувствителна и ушната школка. Чудно е, но во групата на ерогени зони влегуваат и веѓите, очите и очните капаци, а исто така и косата, особено во областа на тилот.

  Вратот

  Кожата на вратот, особено задниот дел е особено чувствителен на бакнување, допирање и милување. Но не ја допирајте со врвовите на прстите или ноктите, подобро направете го тоа со дланката, допирајте доволно силно, но внимавајте да не му предизвикате чувство на болка.

  Градите

  Машките брадавици на градите не се толку чувствителни како женските, но ако ги погалите со јазик или прсти, тие ќе се возбудат.

  Грбот и задникот

  Грбот е силно чувствителен кај мажите. Можете да го милувате, бакнувате или да го чешате со нокти својот партнер насекаде на грбот – во зависност од неговата желба. Тој ќе Ви каже или покаже со воздишка што најмногу му се допаѓа. Со задникот треба да бидете внимателни.

  Стомакот

  Тој генерално е најзначајнниот дел на телото во однос на сексот. Погалете го од папокот нагоре и надолу и ќе ја зголемите возбудата. А бакнежите во оваа зона ги изоструваат чувствата кај мажите.

  Рацете и нозете

  Бакнувајте му ги прстите на рацете. Областа зад колената е исто така ерогена, а нежните допири на овие места ќе го доведат мажот до состојба на нирвана.

  Интимната област

  Тестисите и пенисот се најчувствителните ерогени зони кја мажот. Блага масажа на оваа област е во состојба да предизвика брза ерекција. Галењето на пенисот е еден од најубавите начини за возбудување на мажот. Најчувствителна е главичката на пенисот, а нежните допири предизвикуваат страсни емоции кај мажот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.