6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Елмас: Горд сум што сум Македонец (фото)

  Македонија доби нов лидер, нов Горан Пандев, во ликот и делото на Елиф Елмас, кој блескаше на синоќешниот натпревар со Летонија, а изутринава одново покажа со каква гордост го носи националниот дрес.

  На својата Фејсбук страна ја постираше сликата од прославата на првиот гол, гестикулирајќи дека е за Пандев и напиша„Гранде Пандев! Горд сум што сум Македонец“

  Елмас и по натпреварот изјави дека двата гола и победата ги посветува на јубилејот на Пандев.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.