6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Експлозивни направи и куршуми пронајдени во куќа во Куманово

  Две експлозивни направи, детонаторски каписли и куршуми биле пронајдени во куќа во Куманово.

  Според информациите на МВР, против И.С.(43) од Куманово е поднесена пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

  На 10. овој месец полициски службеници извршиле претрес во неговиот дом на улица Среќко Пужалка при што биле пронајдени и одземени две експлозивни направи, две детонаторски каписли и 25 куршуми различен калибар.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.