6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Експеримент кој го згрози светот: Погледнете што се крие во машините за сушење раце

  Никол Вард од Калифорнија спроведе експеримент, со кој на три мунути спушти стаклен сад за лабораториско испитување во машина за сушење раце, која ја има често по сите ресторани, кафеани и кафулиња.

  Ова е резултатот по само три минути. Докажува дека во апаратот има 1.300 бактерии повеќе отколку во корпа за отпадоци.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.