6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Езерото само по себе е атракција, но сега се појави ново видео кое ги збуни сите: Што се случи со патката?

  Езерото Беиеза е најголемото езеро во областа Напа во Калифорнија, а браната Монтичело Дам креирала вештачко езеро во планината Вака.

  Езерото се простира на 80 километри квадратни и долго е околу 25 километри, а тоа што го карактеризира е големата дупка наречеа “Glory Hole”, која е вистинска атракција. Вештачката дупка под која се наоѓа резервоар е голем предизвик за птиците кои живеат на езерото, а на своја кожа суровоста на овој сливник го искусила една патка.

  Рик Фолвер забележал птица која плута кон сливникот и почнал да снима. Видеото набрзо станало вирално, а големи се полемиките на интернет околу тоа дали оваа птица можела да го преживее тоа.

  Што се случило, погледнете во продолжение.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.