6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Едно парче од облеката никако не смеете да го перете на 30 степени – може да ви пренесе инфекција

  Треба да знаеме кој вид на облека како да го переме, зошто многумина прават грешка и ова парче го перат на 30 степени.

  Се работи за чорапи. Чорапите не би требало да ги перете на ниски температури од проста причина што ниската температура нема да ги убие габите кои се наожаат во нив.

  Памучните чорапитреба да се перат на 90 степени, и на тој начин ќе ги уништите микроорганизмите.

  Исто така за да спречите ширење на габите, редовно мијте ги нозете а после тоа добро исушете ги, и никогаш не користете исти пешкир со другите.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.