6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Едноставен трик со сода бикарбона кој ќе направи несаканите влакна да изчезнат

  Хормонското пореметување по познато како синдром на полицистични јајници, кој предизвикува зголемана влакнетост во последно време е честа појава кај жените, при која се појавува влакна на лицето, а на ѓените не им е лесно да ги отстранат како што тоа го прават мажите.

  Но не грижете се, има решение.

  Направете го ова пред спиење. Измешајте 1 лажичка сода бикарбона во 200 мл врела вода и оставете го да се излади.

  Натопете една памучна крпа и нека се исуши малку, а потоа нанесете на површина каде што се несаканите влакна.

  Прицврстете и оставете го преку ноќ. Отстранете ја крпата наутро и нанесете хидратантна крема. По 2-3 повторени постапки, несаканите влакна ќе паднат.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.