6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Една жена поставила само едно прашање и ги спасила парите од измамници

  Жителка на австралискиот град Сиднеј поставила едноставно прашање и ја спасила својата заштеда од измамници кои се обиделе да и украдат пари во име на нејзиниот син. Ова го пренесува Daily Mail.

  64-годишната Лиза (името е сменето) доби порака во име на нејзиниот најстар син Тим. „Здраво, мамо. Имам нов телефон и број. Можете да го избришете мојот стар. Ве молам извести ми дали си ја примила пораката“, се вели во него.

  Во понатамошната кореспонденција, лажниот Тим ​​наведува дека е под стрес. Кога жената се обидела да го утеши нејзиниот син, тој и напишал дека има проблеми со банкарското работење и побарал заем од 8,9 илјади австралиски долари

  „Мразам да те мачам, но банката ми ја блокираше интернет сметката 48 часа поради овој нов број. Морам да направам неколку плаќања и тоа ме стресува“, се вели во пораката.

  Жената знаеше дека Тим купил куќа и се подготвува да се пресели кај неговото семејство. Таа била подготвена да му префрли 5.000 австралиски долари од нејзината кредитна картичка. Пред тоа, Лиза се обидела да му се јави на синот, но соговорникот одговорил дека не може да зборува.

  Тогаш мајката помислила да му постави лично прашање на соговорникот: „Како се вика дедо ти по мајка?“ Измамникот го избегнал одговорот и изјавил дека повеќе не е дете и ќе се занимава со самиот проблем како.

  Жената се обидела да го повика својот втор син за да го замоли да му помогне на Тим, но тој не ја кренал телефонот. На крајот сфатила дека разговара со измамник и одбила да ги префрли парите.

  „Ми беше многу срам да го прашам првиот пат. Но нешто во мене трнеше. Кога не одговори, помислив дека нешто не е во ред, бидејќи одговорите на таквите прашања едноставно треба да летаат од јазикот“, рече жената подоцна.

  Таа ја сподели преписката со надеж дека другите нема да станат жртви на истата измама.

  Претходно беше објавено дека жителка на градот Олбани, Австралија, веднаш ја изгубила целата своја животна заштеда поради една СМС порака. Таа добила порака дека се обидуваат да подигнат пари од нејзината сметка и се согласила да ги префрли парите на резервна сметка, што се покажало дека е измама.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.