6 C
Skopje
сабота, октомври 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  Една жена доживеала клиничка смрт, момент потоа го видела Господ и работи кои не се опишани со зборови

  Сју Меј беше типичен претставник на современото кинеско општество – активен член на Комунистичката партија на Кина, искрен верник во идеите на марксизмот и избезумен атеист, за кого концептот на бог беше синоним за херој од бајките и кој било религија – глупава пропаганда, пишува Езореитер.
  Меѓутоа, неодамна жената страдала од хронична кашлица, а потоа често одела во болница.

  Меј беше на друг курс на лекување. Во еден момент, додека ѝ вбризгувале антибиотици, Сју изгубила свест – и тука започнува забавата. Еве што има да каже поранешен атеист кој не верувал во Бог и задгробниот живот. Не, не се онесвестив, напротив, преминав во некоја друга состојба. Секако, не разбрав што ми се случува, само се чувствував како да летам низ тунел. Тоа беше, генерално, многу добро, лесно и бесплатно.

  Бев малку исплашенa бидејќи не знаев дали сум мртов или нешто друго, несфатливо, ми се случува.

  Затоа имав силна желба да се вратам. Бев опкружен со невидливи суштества исполнети со љубов и сочувство кон мене. ме уверија, иако без зборови. Во еден момент тунелот заврши. Се најдов во неверојатно светол свет. Веќе не се плашев, не ме болеше. Блаженство и вечен мир се излеа во мојата душа. Следниот момент ми покажаа како функционира светот, ја видов секоја молекула, секој атом – имаше безброј светови, а постоеја во многу димензии… Со зборови, ова не може да се опише.

  Но, Сју Меј се сети на своето мало дете, нејзините роднини, на фактот дека не направила многу повеќе во животот.

  Таа копнееше да се врати. Потоа се вратила во болничката соба. Најпрво се виде себеси и лекарите како од страна. На пример, видела и слушнала како лекар им дава упатства на нејзините помошници, дури видела што се случува зад ѕидот од нејзината соба. Дури слушнала дека некаде почнал да ѕвони мобилен телефон. Веднаш сфатила и кој и зошто се јавува.

  Тогаш Меј почувствува дека главата почна да се врти и таа повторно влезе во нејзиното тело. Жената ги отвори очите и се обиде да седне. По оваа случка, Кинезкињатa целосно го смени својот светоглед, сфаќајќи дека светот воопшто не е онаков каков што и бил претставен досега. Таа престана да се плаши од смртта и почна да верува во Бога. Сето тоа ѝ го преврте животот наопаку: по некое време сите болки ја напуштија, а во нејзиниот живот почнаа да се случуваат неверојатни промени и на подобро.

  Latest Posts

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.