6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Една е на Балканот: Ако дојде до трета светска војна, овие земји се сигурни засолништва!

  Многу чест збор кој може да се види во медиумите е Трета светска војна.

  Британскиот Индепендент во подготвките за војна отишол најдалеку, па составил листа на земји во кои би сте требало да бидете ако навистина започне војна.

  Пописот е базиран на Глобалниот индекс на мир од минатата година, а свое место во топ 10 земји си најде и една поранешна југословенска република.

  1. Исланд
  2. Канада
  3. Нов Зеланд
  4. Португалија
  5. Австрија
  6. Данска
  7. Фиџи
  8. Словенија
  9. Швајцарија
  10. Ирска

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.