6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Единствениот совет што му треба на секој хороскопски знак за да живее среќно

  Овен

  Вие не мора да бидете упорни и тврдоглави цело време. Добро е да ги покажете вашите чувства, всушност е нездраво да не го прикажувате целото свое битие!

  Бик

  Погледнете ги работите преку други очи. Не е сè најправилно како вие што мислите. Ова ќе ви помогне да добиете нова перспектива!

  Близнаци

  Како што рековме за Овенот, не ги кријте вашите чувства. Изразувањето на вашите чувства не ве прави слаб.

  Рак

  Престанете да се грижите за другите и почнете да се грижите за себеси. Треба да се грижите за вас исто толку колку што се грижите за другите!

  Лав

  Не е важно што велат другите кога сте среќни. Не дозволувајте да ве “повлечат” и вас надолу!

  Девица

  Смирете се, не секој треба да биде совршен. Покрај тоа, вие сте совршени на свој начин. Разговарајте со некој кому му верувате, треба да ја искажете ваша мисла или таа ќе ве изеде живи. Погрижете се за себе си..

  Вага

  Не е добро да се бидете неодлучни. Знаеме дека само се обидувате да не ги навредите чувствата на другите, но од друга страна никогаш не можете да ги направите сите среќни, без разлика колку и да се трудите. Правете го тоа што вие сакате.

  Шкорпија

  Опуштете се, вие се напрегате, обидувајќи се да контролирате сè во вашиот живот. Има работи кои треба да се случат, без разлика дали времето е добро за вас. Универзумот знае што е најдобро!

  Стрелец

  Не дозволувајте луѓето да ве повлечат назад, имате слободен дух и заслужувате да се чувствувате слободни.

  Јарец

  Направете пауза. Работата е добра, но не се занесувањето во желбата да бидете на врвот. Опуштете се, тоа ќе биде добро за вас!

  Водолија

  Погледнете во себе, разјаснете кој навистина сте а не кој треба да бидете за да им се допаднете на другите. Вие сте создадени за да бидете тие што сте. Создадени сте поради некаква причина, пронајдете ја вашата цел.

  Риба

  Нормално е да бидете сами понекогаш, тогаш најдобро учите. Запомнете, ако не можеш да се сакаш самиот себе, не можеш да сакаш некој друг. Биди најдобра верзија на себе си и ќе го привлечете тоа што е наменето за вас.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.