6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еден од загинатите во судирот во Пинтија само од јануари имал 16 казни

  Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, изјави дека еден од учесниците во вчерашната сообраќајка, во која за жал имаше смртни последици, имал изречено 16 казни од јануари оваа година.

  Тој дададе дека на булевар „Борис Трајковски“ од јануари до мај се изречени 369 казни за брзо возење.

  Сето ова покажува колку сите треба да бидеме свесни како се однесуваме во сообраќајот. Упатувам апел до сите граѓаните да помислат на своите деца кога седнуваат зад воланот, рече министерот за внатрешни работи.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.