6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  Еден млад питач и приоѓа барајќи пари што ги немала, тогаш се случи нешто што ќе го памети цел живот

  Понекогаш, луѓето што имаат помалку, даваат повеќе, како што е Каролина Сантана (24). Каролина Сантана живее во Сао Паоло, Бразил.

  Една вечер отиде со автобус дома. Но, кога почнала да ја бара торбата, сфатила дека нејзиниот билет за автобус го нема и дека нема пари да купи друг.

  Тогаш и пришол еден човек. Беше бездомник и бараше пари. „Реков: Може ли да почекаш една минута? „Мислам дека го изгубив автобускиот билет“, напиша Каролина на Фејсбук. Каролина никогаш не би претпоставила каков е одговорот на овој човек.

  „Колку време е потребно за билет? – праша питачот. „Имам само 4 долари, но можам да ти ги дадам. Каролина беше шокирана, но ги одби парите. ‘Дали си сигурен? Јас можам да ти дадам пари. „Не можам да те пуштам да шеташ, можам да ти помогнам“, рече тој.

  Каролина потоа го најде билетот. Потоа му се заблагодари на човекот за неговата љубезност и несебичен гест и се упати кон автобуската станица.

  Но, по неколку секунди таа се сврте. Таа сакаше да се фотографира со овој човек и да ја остави на Фејсбук, за сите да видат дека овој човек има огромно срце.

  „Јас се викам Цезар!“, Одговори тој. Каролина пронашла 20 центи во чантата и ги дала пред да замине.

  Тогаш таа напиша објава на Фејсбук за ова, која доби над 650 000 „лајкови“ и „сподели“ повеќе од 120 000 пати.

  „Овој господин, кој има толку малку, и моли да преживее, беше подготвен да ми даде сè што имаше таа вечер, за да не морам да одам дома пеш. Сигурен сум дека многумина го осудуваат врз основа на неговиот изглед – многу луѓе мислат дека е лошо и дека може да биде крадец, но не, тој има големо срце.

  Ако ви се допадна, гестот од Каролина споделете го!

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.