6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  ЕВРО2016: Швајцарците не успеаја против Романија

  Во натпреварот од второто коло во Групата А на европскиот фудбалски шампионат, во Париз и покрај подобрата игра Швајцарија не успеа да ја совлада Романија (1-1). Голот за Романците го постигна Богдан Станчу во 18 минута од пенал, а за Швајцарците изедначи Адмир Мемеди во 57 минута.

  svajcarija-romanija

  Од почетокот на мечот Швајцарците го наметнаа ритамот и играта ја префрлија на половината на противникот, и веќе во 6 минута Сеферовиќ имаше шанса но од 12 метри пласираше крај голот. Истиот играч по десет минути имаше повторно е во шанса, но одбрани Татарушани.

  Но во екот на нападите на Швајцарците, Романците во18 минута заработија пенал откако Лихштајнер без потреба за дрес го влечеше Чипчу. Богдан Станчи, кој во поразот од Франција (1-2), исто така, беше прецизен од единаесет метри, и овојпат ефикасно ја презема одговорноста. Потоа Романија имаше уште една голема шанса, во 28 минута, кога Сапунари по нафрлувањето по слободен удар Сапунару ја погоди стативата.

  Швајцарците продолжија со притисокот и веќе во 22 минута Шар се обиде со волеј од 25 метри, но топката која одеше под пречката беше плен на Татарушану во 33 минута Родригез од слободен удар од 20-ина мери бие директно во романскиот голман, а во 28 минута Лихштајнер по продорот по десната страна одлично нафрли на втората статива каде Џемаили со глава шутираше крај голот.

  Спротивно, на почетокот од второто полувреме Романците веднаш имаа две добри можности. Во 46 минута Хобар од непосредна близина шутираше крај голот, а во 52 минута Журу со несмасна интервенција за малку ќе ја погодеше сопствената мрежа.

  Во 57 минута Швајцарија изедначи по лошото расчистување од страна на романската одбрана кога ка одби топката од Адмир Мемеди кој од десетина метри со полуволеј ја заби топката за 1-1. По изедначувачкиот гол, Швајцарците и натаму одеа по сите три бода, но создадоа само две полушанси преку Шакири и Џемаили на 15-ина минути пред крајот на мечот.

  Швајцарија е прва со 4 бодови, додека Франција има 3, Романи 1 а Албанија е без бодови. Но во вториот меч во терминот од 21 час играат Франција и Албанија.

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.